Studentská půjčka

Každý, kdo dřív studoval, nebo i nyní studuje, se jistě někdy setkal se skutečností, že neměl dost peněz na zaplacení všech nezbytných výdajů, ať už to byly výdaje spojené se školným, či jinými studentskými výdaji. To, že student nechce být závislí na rodině a jejich pomoc rázně odmítá, je pochopitelné a omluvitelné. Chce se postavit na vlastní nohy a ukázat, že na to stačí. Studování a práce ale nejdou moc dohromady.

Zbývá tedy studentská půjčka. Naštěstí různé instituce na tento problém mnoha studentů myslí a zařizují pro ně nejrůznější úvěry, účty a půjčky, šité přesně na míru. Ale nemyslete si, že to dělají jen kvůli poklidnému životu studentů. Má to skrytý význam, a to ten, že je jasné, že pokud bude student se svým účtem spokojen v mládí, zůstane u něj pravděpodobně i nadále. Jako příklad studentského účtu si můžeme dát účet od České spořitelny, vhodný pro studenty od 18 do 30 let. Hlavními výhodami vlastně všech účtů a studentských půjček jsou nízké poplatky a možnost splácení až po ukončení studia. Vše je jen na výběru studenta. Ten by si ale neměl brát půjčku na víc, než je schopný splatit. Měl by si také dopředu zjistit všechny poplatky a podmínky, kterým se nevyhne a půjčovat si jen u ověřených institucí.

Jsou dva druhy půjček-kontokorentní a studentský úvěr. Oba mají určitě své výhody a nevýhody, u studentského úvěru však musíte doložit potvrzení o příjmu, což znamená, že potřebujete ručitele, nejlépe rodiče. U kontokorentního úvěru se předpokládá nezaměstnanost studenta, tudíž není na místě předkládat potvrzení o trvalém příjmu. Jediné, co po nich bude žádáno, je potvrzení o studiu. V České republice poskytuje studentský úvěr několik bank, konkrétně to jsou banky: Raiffeisen Bank, Komerční banka, Československá obchodní banka, Česká spořitelna, Poštovní spořitelna, Waldviertler Sparkasse von 1842 a také Sprakasse Műhlviertel.

Vždy a všude však platí, že opatrnosti není nikdy dost. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, měli byste se poradit s odborníkem nebo v konkrétních bankách.

Uložit a sdílet

Okomentovat