Studentské půjčky

O studentských půjčkách se sice moc nemluví, není to ale žádné tabu. Pokud se o toto téma zajímáte trochu víc, tak určitě víte o novém systému, který se právě připravuje. Jde o souhru státu, banky a toho, kdo peníze zrovna potřebuje. Principem tohoto zřízení je jednoduchý kolotoč. Nejprve je v plánu zřízení nového sektoru, díky němuž studenti ani stát nebudou v první fázi nic platit. Poté banky půjčí peníze studentovi na studium, ten je bude dlužit bance, ale záruku za něj a za jeho splátky bude mít stát. Pokud tedy nebude chtít student platit, bude to na něm vymáhat přímo stát. Vypadá to, že je to jednoduché a jasné. Nad tím vším však visí spousta otazníků, které je nutné vyřešit. Třeba splácení. Nabízí se řešení v podobě odloženého splácení, které by bylo závislé na výši trvalého příjmu. To však sebou nese další otázky v podobě úroků a podobně. Než se tento systém zavede, budou se studenti muset spokojit s nyní nabízenými metodami studentských půjček.

Pokud se ale o studentské půjčky příliš nezajímáte, nebo to doposud nebylo vámi vyhledávané téma a vy o něm nic nevíte, nezoufejte. Studentské půjčky jsou obecné známé jako finanční alternativa pro studenty od 18 do 30 let, kteří vylepšují své znalosti, ale chybí jim finanční prostředky. Jsou obvykle poskytovány občanům ČR, kteří studují na střední či vysoké škole. Hlavní výhodou je nejspíše možnost odkladu splátek a doba splácení až několik desítek let. Co studenti jistě ocení je také nulový poplatek za sjednání úvěru, nízká úroková sazba a možnost dluh bezplatně splatit i dříve.

Třeba na stránce www.senzapujcky.cz/nabidky/typ/studentske-pujcky najdete spoustu nabídek půjček od nebankovních, přes půjčky bez registru až po půjčky na směnku. Takových stránek je ale nespočet a jistě si v široké nabídce vybere každý, byť i náročný, student. Je ale potřeba alespoň trochu znát společnost nebo instituci, od které si peníze půjčujete. Spousta podvodníků čeká právě na to, aby z vás mohli po sjednání vaší půjčky doslova vyždímat, co se dá.

Uložit a sdílet

Okomentovat