Půjčky na směnku

Půjčky na směnku

Půjčky na směnku jsou řešením, jak získat hotovostně rychle peníze. Rozlišujeme směnky vlastní a cizí. Směnka je listinný cenný papír, v němž výstavca slibuje, že určité osobě zaplatí (pak se jedná o směnku vlastní), nebo přikazuje určité osobě zaplatit (směnka cizí) směnečnou sumu.

Směnky jsou nesporným závazkem – kdo má k dispozici originál směnky a je její oprávněný majitel, prokázal své právo na její zaplacení, dlužník, který se hodlá své povinnosti směnku zaplatit bránit, musí své důvody potvrdit a prokázat. Směnka musí být vystavena v zákonem předepsané formě se stanoveným obsahem, pokud některá z náležitostí chybí, jedná se o směnku neplatnou. V případě, že výstavca slibuje osobě ve směnce uvedené, že její zaplatí v určité době na určeném místě, jedná se o půjčky na směnku tzv. vlastní. V případě, že výstavce přikazuje třetí osobě, aby osobě v směnce uvedenou finanční částku v určitém okamžiku a na určitém místě uhradila, jedná se o směnku cizí. Odepření přijetí nebo neplacení směnky musí být formou veřejné listiny: instance protestem – soudním, notářským nebo ověřeným obecním úřadem. Obecně platí, že půjčky na směnku je nutné dobře zvážit, osoby které směnku podepíší, se stávají dlužníky a případů nesplacení úvěru může vést k exekuci majetku.

Náležitosti cizí směnky

- Je třeba označení, že jde o směnku, pojaté do vlastního textu listiny a vyjádřené v jazyce, ve kterém je tato listina sepsána
-bezpodmínečný příkaz zaplatit určitou peněžitou částku
-jméno toho, kdo má platit (půjčky na směnku)
-údaj splatnosti
-údaj místa, kde má být placeno
-jméno toho, komu má být placeno
-datum a místo vystavení směnky
-podpis výstavce

Uložit a sdílet

5 Reakcí to “Půjčky na směnku”

 1. pujci mi nekdo poctivy na smenku 30000kc.dekuji

 2. Půjčky na směnku jsou velmi rychlou možností půjčení peněz. Nemusíte chodit do banky, nosit otvrzení ani čekat na schválení. Nečekají vás žádná složitá lejstra která stejně pořádně nechápete a ani nemáte chuť chápat.

  U této půjčky na směnku Vám například nějaký obyčejný člověk, podnikatel, nebo firma pouze nechají podepsat papír – tzv směnku. Ta směnka může mít více podob, respektive ten papír na kterém se vyplňují data. Může tedy jít i o obyšejný papír. Musí mít ale vyplňeny všechny náležitosti aby se o směnku jednalo. Prosím vezměte v úvahu že to, co píši nemusí být zcela správné, jen to jen další názor, který jsem se dočetl na internetu.

  Výhodou půjčky na směnku je jak bylo řečeno hlavně jednoduchost a časová nenáročnost. Také se jí dá vcelku logicky porozumět. V případě půjčky na směnku se na směnku vypisují údaje jako výše půjčky, požadovaná výsledná cena k zaplacení, místo a datum splacení, údaje o věřiteli a dlužníkovi. Jsou i další náležitosti, kterí je třeba u půjčky na směnku vyplnit, proto se informujte na více zdrojích.

 3. Potřebuji nutně 200 tis.půjčí někdo.Prosím bez poplatku předem.úroky respektuji

 4. jsem po velmi složité operaci hlavy a dlouho sem ležel v nemocnici proto sem se dostal do financní tisně,tak bych chtěl touto cestou moc poprosit jes-tli by se nenašel někdo s dobrou duší a pucil by mi15000tis,splacet bych mohl 1500 Předem děkuju

 5. Přímý investor on Září 28th, 2013 at 6:43 pm

  Zajistím Vám půjčku bez podvodného zprostředkování. Peníze Vám budou připsány na Váš bankovní účet, ihned po podpisu smlouvy o půjčce. Profesionální přístup ke klientům. SMS. T: 723430842 Neposílejte žádné peníze předem na účty.

Okomentovat