Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr

Chystáte se v blízké době na koupi nové televize, ledničky či jiné hodnotnější věci? Pokud vaše finanční možnostiSpotřebitelský úvěr nedokáží pokrýt tento nákup, s velkou pravděpodobností vám bude nabídnut právě spotřebitelský úvěr. Jedná se o typ úvěru, který bývá obvykle nabízen přímo v prodejně, kde koupě probíhá. Zákazníkovi je tím dána i jiná alternativa zaplacení požadované částky, než je běžně používaný jednorázový způsob. Touto alternativou je koupě na splátky. Obvyklé je anuitní splácení, kdy jsou pevně dány jak doba splácení, tak i počet a výška jednotlivých splátek.

Pro zákazníka je výhodné, pokud využije možnosti akontace. V tomto případě určitou část z ceny zaplatí jednorázově a zbylou část ve splátkách. Za těchto okolností je samozřejmostí nižší úrok, než u úvěru na celou částku.

Pro svou jednoduchost a možnost pořízení si hodnotnější věci bez významnějších jednorázových následků pro váš rozpočet se stal spotřebitelský úvěr velice častým. Používá se pro široké spektrum služeb a je nabízen velkým počtem finančních institucí.

Uložit a sdílet

1 reakce to “Spotřebitelský úvěr”

  1. Very good post. I d like to use some of this information on my blog if you don t mind, and I ll provide a link back to your site. I ll also be subscring to your blog s feed.

Okomentovat