Půjčky pro nezaměstnané

Půjčky pro nezaměstnané

V dnešní době je možné získat i půjčku v případě, že jste bez práce. Je to divné, ale je to tak. Pokud lidé nevydělávají jejich peněžní příjem je minimální a právě proto nastává otázka, kdy klienti budou peníze splácet? Banky a větší finanční instituce toto považují za velmi velký problém a proto takovým klientům nepůjčují.

V nebankovním sektoru se tomuto obchodu daří více. Protože instituce, která poskytuje takovou půjčku nemá v podstatě žádnou záruku, tak si to kompenzuje vyšší úrokovou mírou.

Půjčka pro nezaměstnané, bude přínosem?

Půjčka peněz pro nezaměstnané ihned se vyznačuje tím, že klient nemusí prokazovat společnosti, u níž si pôžičava zda v budoucnu bude schopen úvěr splácet. Tyto půjčky jsou nejvíce rizikové. Ve světě financí se může uzavřít snad jen blázen. Spoléhejte na svou sebereflexi, pokud o této půjčce uvažujete, uvědomte si, že peníze, které vám budou nabídnuty budete muset splatit. Jak to tedy chcete docílit, když jste bez finančního zabezpečení? Se splácením půjčky může být vážný problém a toto je jasné už předem, před podpisem smlouvy. Prenesene se dá říci, že podmínky smlouvy jsou nastaveny tak, jako byste se upisovali ďáblu.

Mezi organizace působící na našem finančním nebankovním trhu, umožňují půjčky pro nezaměstnané patří Cetelem, Home Credit, Cofidis, Provident a další. Poskytovatelé půjčky bez doložení příjmů mohou být i fyzické osoby.

Důležité body při podepisování smlouvy

Smlouva je určitě dlouhá, mnoha lidem už nezbývají síly podrobně si ji přečíst. To je i základní chyba, které se dopouštíte av budoucnu ji pak můžete litovat. Doporučuje se, před podpisem smlouvy o půjčce, dobře si ji přečíst. Bod po bodu smlouvy a nejasnosti si vyjasnit ještě před podpisem. Pokud jde o větší částku, je dobré, aby si klient smlouvu o poskytnutí půjčky bez potvrzení o příjmu přečetl v klidu doma nebo se poradil s někým, kdo se v této problematice orientuje.

 • Při smlouvy především si překontrolujte výši úrokové sazby či pokud jde o roční či měsíční
 • Další co je třeba zkontrolovat jsou doby splácení
 • Důležitá jsou také vyšší splácení
 • Pokuty a poplatky

Kdo si může půjčit a za jakých podmínek?

Nebankovní půjčky bez dokládání příjmu jsou na finančním trhu snadno dostupné pro většinu žadatelů. Riziko je však opravdu velké. Produkt je určen pro klienty od 18 let až do 65 let (maximálně 65 let musí mít klient při splacení celé půjčky).

K provedení půjčky jsou potřebné osobní doklady. Jde o občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, rodný list nebo průkaz zdravotní pojišťovny) od všech zúčastněných osob. Další podmínkou také bývá pravidelná kontrola osobních údajů (např. změna bydliště přechodného nebo trvalého). Pokud se za půjčku ručí nemovitostí, tak kupní smlouva, výpis z katastru nemovitostí, potvrzení o vlastnictví, …

Výše půjčky

Rychlé půjčky bez potvrzení o příjmu se týkají především menších částek. Maximální výše obnosu bývá do 1 500 €, ojediněle se může vyšplhat až na 3000 €.

Výše úroků

Půjčky pro nezaměstnané jsou úročeny vyšší úrokovou mírou. Ve většině případů se RPSN pohybuje v několika desítkách procent a je tak velmi nevýhodné. Jejich přesná výše však záleží na společnosti nebo člověku, u kterého se půjčka zřizuje. Doporučuje se velmi podrobně seznámit s celkovými náklady na splacení půjčky. Dobře prostudujte podmínky smlouvy a na případné nejasné body se zeptejte. Mnoho společností vyžaduje 100% dodržení splátkového kalendáře. Pokud toto nedodržíte jsou na vás uvaleny sankce. Ty jsou předem popsané ve smlouvě. Doporučuje se je pořádně přečíst a zvážit jejich výši. Pokud dojde ke zpoždění splátky mohou se úroky zvýšit až na trojnásobek.

Doba splácení

Splatnost úvěru je různá od 1 roku až po 20 let. Doba splácení se vyřizuje individuálně.

Rizika

 • V mnoha případech VELMI velmi vysoký úrok! (klidně preplatim i 20ti násobek, toho co byste propláceny u banky).
 • Při této půjčky se snad nedá mluvit o výhodách. Proto podmínka, že nemusíte prokazovat příjem ani Vaši skutečnou finanční stránku je spíše riziko.
 • Pokud není dodržován splátkový kalendář, sankce se může vyšplhat až na několik stovek procent.
 • Rychlost vyřízení půjčky, možnost i přes internet.
 • Ručení movitým, nemovitým majetkem (domem, autem nebo jinými věcmi)
 • Nemusíte říci důvod pořizování půjčky, tzv.bezúčelové využití financí.

Sankce

U nezaměstnaných je požadované nutné prokázat schopnost splácet půjčku. Za nedodržení splátkového kalendáře nebo zpoždění např.. pouze o 3 dny, vystoupí úrok například i na trojnásobek dohodnuté hodnoty. To je pak ještě větší problém.

Zárukou za půjčky pro nezaměstnané je pak dům, auto, jiné movité věci nebo případně i směnka. Pokud ručíte za půjčku majetkem (to bývá zejména u vyšších částek) může disponabilnosť majetku spadnout do rukou společnosti nebo dokonce může rovnou dojít k propadnutí majetku (ten pak přechází do vlastnictví poskytovatele půjčky).

Další výrazy na téma nebankovní půjčky:

 • půjčka bez doložení příjmů (68)
 • pujcky bez dolozeni prijmu (42)
 • rychle pujcky bez dolozeni prijmu (19)
 • Nebankovní půjčky pro nezaměstnané (11)
Uložit a sdílet

Okomentovat