Půjčky na směnku – Výhody a nevýhody

Směnka je písemný doklad o finančním závazku. Vznikla v období feudalismu v Itálii a v průběhu vývoje se stala nejrozšířenějším nástrojem obchodních úvěrů. Původní směnky (vlastní) byly vlastními úpisy (tj. příslib o zaplacení závazků). Směnka je tedy obchodovatelný cenný papír (upravený zákonem) a směnečný dlužník ručí za finanční závazek nebo poskytnutou půjčku svým majetkem. Klepněte zde pro informace co je směnka.

Co jsou půjčky na směnku?

Úvěr na směnku se v české bankovní praxi využívá na lepší a rychlejší vymahatelnost závazků. Jde o bezpodmínečný příkaz / slib zaplatit na směnce uvedenou částku. Řídí se instance šekovým zákonem. V případných sporech se nezkoumají důvody placení, ale pouze to zda je na směnce dlužníka podpis a zda má směnka všech 8 náležitostí. Při výpadku směnky lze využít platební rozkaz a exekuci. Tento způsob je mnohem rychlejší než vymáhání soudní cestou. Půjčky na směnku

Takto poskytované úvěry jsou s přihlédnutím k jejich rizikovost a rychlost poskytnutých financí i vysoce úročené. Půjčky na směnku jsou většinou vhodné jako poslední způsob půjčky pro problémové žadatele. U půjčky na směnku klient získá peníze v hotovosti a velmi rychle, ručí samotnou směnkou.

Směnky jsou závazkem. Kdo má ve vlastnictví originál směnky a je její oprávněný majitel (prokázal své právo na její zaplacení) má právo vymáhat a vyžadovat od dlužníka na směnce uvedený obnos úvěru. Pokud dlužník, který se nehodlá své závazky splnit, pak musí své důvody potvrdit a prokázat.

Výhody půjček na směnku

 • Solidaritu ručení, zrychlené řízení.
 • Možnost snadné přenositelnosti směnky z jednoho vlastníka na druhého.
 • Přísnost devizového práva. Důležitá pak při vymáhání směnky (u soudů, exekucí, …).
 • Dostupná skoro pro každého.
 • Možnost použít i na splacení jiných půjček. Na vybavení směnky není nutné udávat důvod půjčky.
 • Rychlé vyřízení půjčky.
 • Abstraktnost směnečného závazku (nevázané na žádných podmínkách.)
 • Jasná a propracovaná právní úprava pro obchodování.

Nevýhody půjčky na směnku

 • Vysoký úrok a RPSN
 • Vysoké poplatky za vyřízení
 • Rizikovost. Neuhrazená směnka se skoro vždy rovná velkým problémem

Další výrazy na téma nebankovní půjčky:

 • půjčím své peníze na směnku (25)
 • Pujcka na smenku diskuze (15)
 • půjčky na směnku recenze (12)
Uložit a sdílet

6 Reakcí to “Půjčky na směnku – Výhody a nevýhody”

 1. Pokud máte záznam v bankovním registru a neobdrželi jste žádný jiný typ půjčky, poslední možností je půjčka na směnku. Pokud však do takové skupiny lidí nepatříte, dobře si rozmyslete zda požádáte o takovou půjčku, protože s sebou přináší největší riziko a největší roční procentní sazbu nákladů. Ručením je směnka.

  Je to vlastně cenný papír, v němž slibujete, že poskytovateli nebo jiné osobě napsané na směnce zaplatíte danou finanční částku. Pokud se stane, že nezaplatíte, můžete se dostat do velkých problémů a také se rychle dostanete do exekuce. I když byste to možná nečekali, většinou musíte poskytovateli dodat potvrzení o měsíčním příjmu. Před podpisem si dobře přečtěte podmínky, neplaťte předem žádné poplatky, ověřte si míru splacení půjčky. Pokud je to možné, pojistěte se před komplikacemi vyplývajícími z půjčky na směnku (neuhrazená směnka). Jako u ostatním nebankovních půjček čekejte vysoké poplatky za vyřízení. Vložte prosím Vaše recenze k tématu půjčky na směnku.

 2. Ahoj, jsou tu dotazy zda je možné peníze na směnku vymáhat soudně, pokud jste někdo zjistil více informací o tomto, prosím napište sem do komentářů.

  Já myslím že směnka je standardní cenina a podpisem ručí osoba která si půjčuje peníze celým svým majetkem. A proto pokud to věřitel dá na policii, či k soudu, tak dlužníka naleznou a je povinnen platit. Pokud dlužník který si půjčil na směnku (půjčky na směnku) nemá peníze na směnku, je v exekuci atd. tak se proces může táhnout i několik let a pak by měl soud určit pomalé splácení.

 3. habarta lukas on Leden 7th, 2011 at 5:55 pm

  dobry den mel bych zajem o pujcku na smenku potreboval bych 30000kc splacel bych 2000kc mesicne kdo me pomuze specha dekuji habarta lukas uherske hradiste kontakt 775430952

 4. Dobrý den.
  Potřeboval bych půjčit na směnku 6OOOOOkc splatnost 24 měsíců. Pomůže mi někdo?

 5. Dobry den nevjem ci moze aj slovak dostat pozicku na zmenku cca 600 000Kc prosim si blizsie info.dakujem

 6. In some cases women and men love their weblogs and i think this is your case. Good luck and also follow developing excellent content

Okomentovat