Firmy poskytující nebankovní půjčky

Půjčování peněz u soukromých nebankovních firem využívají hlavně lidé, kteří neuspěli u bank. Obecně při využití nebankovní půjčky vyřizujete méně papírování a pro poskytnutí půjčky potřebujete méně dokladů, většinou stačí doklady totožnosti, které zároveň slouží jako potvrzení plnoletosti. Další výhodou nebankovní firmy poskytující půjčky může být mobilní obchodní zástupce, který se dostaví až k vám domů a půjčku vyřídíte u vás doma (i toto se odráží ve výši úroků / poplatcích).

Pravděpodobně nejznámější firmy poskytující půjčky

Na našem blogu Půjčky Peněz naleznete několik nejznámějších společností. V levém menu nahoře si vyberete z firem:

 • HomeCredit
 • Provident Financial
 • Ferratum

Když chcete získat nebankovní půjčku

Pro zákazníka, který chce využít služeb firmy poskytující půjčky je asi nejdůležitějším dokumentem smlouva o půjčce a obchodní či smluvní podmínky. Proto si velmi dobře prostudujte tyto dokumenty, které podepisujete při zajištění půjčky. Před podepsáním smlouvy je vhodné si prostudovat a porovnat nabídky více firem. Paragrafy, citace ze zákona a další informace z tohoto článku nemusejí být přesné a aktuální. Berte to prosím na vědomí.

Rychlejší, méně náročné ale dražší

Jelikož jsou půjčky od nebankovních firem rychlé a méně náročné na vyřizování, mají i podstatně vyšší úroky než u bank. Je to určitě dáno vyšším rizikem, které firma podstupuje když půjčuje bez dokládání příjmů, bez registru a podobně. Výše úroků není přesně zákonem limitována, ale omezuje se na právní normu lichvářství podle § 253 Trestního zákona (obchodování v rámci tzv. dobrých mravů). Půjčování peněz nebankovními firmami se řídí podle § 657 a 658 občanského zákoníku a nepodléhá Úřadu pro finanční trh. V obchodním rejstříku spadají do živnosti „poskytování úvěrů nebankovním způsobem z vlastních zdrojů“. Firmy poskytující nebankovní půjčky poskytují půjčky z vlastních zdrojů.

Uložit a sdílet

2 Reakcí to “Firmy poskytující nebankovní půjčky”

 1. Hledám věřitele.Potřebuji ůvěr 130000 kč na konsolidaci dluhů před rozvodem. Po rozvodu platím 8000 měsíčně (pozn. ne za mně). Můj příjem je 15000 kč z hlavního pracovního poměru a 7300 částečný ID.
  Za tzv.zprostředkovatele půjček jsem již zaplatil 21000.Nic neudělali. Vy prosím nevolejte. Neakceptuji ani spamy o serverech typu pujcka.cz atd. Jsem schopný splácet až 3000 kč měsíčněna jakýkoliv druh smlouvy, včetně smněnky.
  Nepište na e-mail. Napište sms nebo volejte 776726406.
  Díky J.N.

 2. [...] může pro něho být složité běžnou výhodnou půjčku od banky získat. Obrací se pak na nebankovní firmy, které však zase nepůjčí dosti vysokou [...]

Okomentovat