Nebankovní studentské půjčky

V poslední době se stali velikým stylem studentské půjčky. Jsou ale tyto půjčky výhodné? Jistě si již spousta studentů položila tuto otázku. Na internetu je k nalezení mnoho odkazů od spousty bank, každá z nich nabízí jiné výhody pro studenty, jiné možnosti a jiná omezení.  Jako jiné řešení se nabízejí tzv. nebankovní půjčky. Výhody takovéto nebankovní půjčky spočívají v rychlosti, jakou půjčku dostanete a to bez jakéhokoli papírování, ale online z vašeho domova. Pro získání půjčky nepotřebujete žádné potvrzení o trvalém příjmu, nečeká vás proto ani žádné prověřování, protože skoro u všech půjček musíte prokázat, že nejste zapsáni na seznamu dlužníků. Jediným rizikem by snad mohli být neověření či falešní poskytovatelé. Poznáte je například podle toho, že po vás budou chtít poplatky předem. Těm se raději obloukem vyhněte a podívejte se po jiném způsobu získání půjčky.

Jedním z typů nebankovních půjček jsou půjčky na směnku. Malý papírek, který je však před soudem a vůbec všude velice průkazný. Nevýhodou je, že musíte mít nemovitost, kterou budete za vaši půjčku ručit. Výhodou je však rychlá a snadná dostupnost. Nevýhod je bohužel více. Protože jste dali „v sázku“ svůj majetek, můžete o něj velmi snadno přijít. Ani se nenadějete a máte na krku exekutora. Navíc půjčky na směnku ukrývají spoustu skrytých poplatků, smlouvy jsou většinou nesrozumitelné a splácení nesmyslné a pro vás velmi nevýhodné.

Dalším typem je Ferratum půjčka – přes SMS. Srozumitelná a jasná. Jdete do ní s tím, že víte, kolik přesně budete vracet, to znamená, že je bez jakýchkoliv dalších skrytých poplatků a můžete si půjčit i velmi nízké částky, třeba i od 1000 korun. Ta mě ze všech půjček, které jsem na internetu našla, zaujala nejvíc.

V každém případě je ale nutné, dávat si pozor, od koho si půjčujeme. Mohli bychom snadno naletět a následky po takové nevydařené půjčce jsou někdy velmi drastické.

Uložit a sdílet

Okomentovat