Půjčky bez registru jsou nevýhodné avšak rychlé

Dnešní finanční trh je „přehlcený“ různými nabídkami nebankovních i bankovních institucí, nabízející půjčky, úvěry a hypotéky. Avšak pouze někteří si vydobyli dobrou pověst mezi svými zákazníky, je hodně těch, kteří jsou nenáviděni a jsou na ně podávány žaloby a stížnosti.

O čem mluvíme? Jedná se zvláště o firmy poskytující nebankovní půjčky. Co se týče výhodnosti půjček, nebankovní firmy poskytující půjčky bez registru jsou stále o dost nevýhodnější než banky. Je to dáno určitě vyšším rizikem, které tyto firmy podstupují v případě půjček osobám nezaměstnaným a se záznamy v registru dlužníků. Jakmile máte záznam v registru dlužníků, je možné že tento půjde špatně vymazat a vy právě narazíte při žádosti o výhodnou bankovní půjčku. Banka vám totiž se záznamem v registru nepůjčí. Registr dlužníků vás později může omezit například v jednání s úřady nebo při potřebě půjčit si znovu.

Na řadu tedy přicházejí „půjčky bez registru“, které nabízejí právě nebankovní instituce – soukromé firmy. V případě těchto firem se dá říci, že jde o rychlý způsob jak získat peníze, avšak také to je rychlý způsob jak se dostat do spirály dluhů. Proč to říkám? Protože nebankovní firmě při půjčce bez registru přeplatíte třeba 30% navíc a nebo ještě více. Pokud nemáte práci, můžete přijít o většinu nebo všechny hmotné věci které máte při exekuci.

Půjčky bez registru jsou dnes tedy asi nejrychlejším řešením, jak se rychle dostat k penězům a tím se postarat o své finanční problémy. Naše finanční problémy se však pouze zhorší pokud nemáme propočítáno že půjčené peníze získáme během té doby úvěru zpět + navíc těch zmíněných 30% pro firmu.

Je dobré si ve finančním trhu dobře vybírat, neboť i když je nebankovních zprostředkovatelů mnoho, ne všichni jsou solidní a nabízejí výhodné podmínky půjčky bez registru. Na devadesát procent z poskytovatelů může mít solidní nabídky, ale co ten zbytek. Pomoci rozhodnout, kterou firmu vybrat by vám mohly firemní recenze, recenze lidí, kteří si půjčky bez registru vzali. U banky jsou úroky rozhodně nižší (např. úrokové sazby okolo 2% – 5%, bez navýšení úroků, s možností odkladu splátky…).

Nebankovní půjčky si vybírá čím dál více lidí, shánějící nějakou výhodnou půjčku, čímž se stávají konkurencí všem bankám.

Uložit a sdílet

Okomentovat