Nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky se v poslední době staly velmi populárními a jsou lidé jejich masivní využívají. Nabídky můžeme najít kdekoliv. V bankách, na ulici, na internetu, v reklamě při finančních společnostech nebo na internetu. Nebankovní půjčky se tak dělí na několik typů podle různých nabízených výhod.

Mnohé Nebankovní půjčky jsou i půjčky bez registru. Ty jsou určeny pro žadatele se záznamem v bankovním registru (např. o uzavření hypotéky) člověk nedostane v bankách další půjčku. Proto je častý důvod půjčení peněz v institucích, které se do rejstříku nevnímají.

Dalším specifikem nebankovních půjček může být to, že půjčka je vystavena bez potvrzení příjmu osoby. Nejčastěji o půjčky žádají ženy na mateřské dovolené nebo nezaměstnaní. Ručí se nemovitostí, movitými věcmi nebo směnkou a tyto půjčky jsou zpracovány a vystaveny velmi rychle. U těchto půjček je velké riziko, že lidé nejsou schopni pak plnit své závazky, nestihnou splatit splátku. Pak velmi rychle dochází k propadnutí majetku, kterým ve smlouvě ručí. Tato půjčka je velmi riziková. Nebankovní půjčky

Jedna z výhod nebankovních půjček jsou půjčky do 24 hodin (půjčky ihned), Půjčky lze vyřídit přes telefon nebo online. Co nese určité riziko. Spojené s neinformovaností klienta o všech bodech smlouvy a nabízeného produktu.

Půjčky si můžete „koupit“ i přes internet. Tzv. on-line rychlé půjčky, které nabízejí banky i nebankovní instituce. Půjčka je vyhodnocena ihned po podání formuláře. Opět zde nastává problém, zda je člověk opravdu dostatečně srozuměn se všemi body smlouvy.

Nebankovní půjčky na směnku jsou posledním bodem, jak získat půjčku. Tyto půjčky jsou využívány především, pokud pro žadatele nejsou další typy půjček dostupné.

Výhody nebankovní půjčky

  • Společnost nenahlíží do bankovního registru.
  • Peníze rychle (během 24 hodin) k dispozici a bez udání účelu půjčky.
  • U některých půjček nemusíte dokládat příjem.

Nevýhody nebankovní půjčky

  • Vysoký úrok
  • Vysoké poplatky
  • Nedostatečná informovanost klientů při nabídce a uzavírání půjčky.
  • Rychlá exekuce majetku po neschopnosti plnění závazků.
Uložit a sdílet

Okomentovat