Konsolidace půjček

Pokud jste v situaci, jako již mnoho lidí před vámi, a vzali jste si příliš velký závazek, který teď nedokážete kvůli různým důvodům dodržet, nezoufejte. Máte více půjček pokud v dnešní době nemůžete nebo nestíháte všechny splácet? Jste v situaci, kdy splácíte několik úvěrů u různých finančních institucích? Dnes to není až tak neobvyklé, ale měsíční splátky veškerých úvěrů dohromady se mohou dostat vysoko nad finanční možnosti rodiny a ohrozit tak nejen finanční, ale i existenční stabilitu rodiny. Jak se tomuto uzavřenému kruhu splátek a poplatků vyhnout? Nebo alespoň zmírnit jejich důsledky?

Je tu řešení které by vám mohlo usnadnit nebo zcela pomoci v řešení těchto finančních problémů. A to je konsolidace půjček. Což znamená úprava a sjednocení různých závazků vůči bankám v jeden závazek v pouze jedné bance. Výhoda nespočívá jen v tom, že se zmenší celková úroková sazba úvěru, ale také že si dlužník může podle svých možností zvolit délku splácení (u různých společností a bank je tato maximální doba různá). Tím se nesníží absolutní dluh dlužníka, pomůže mu to však snížit měsíční nebo roční splátky.

Konsolidace půjček do jedné půjčky Co znamená termín konsolidace?

Pojem konsolidace není jen výstřelek dnešní doby a konzumního stylu. Není jen rychlou odpovědí bankovních institucí na neschopnost lidí splácet své závazky bankám. Konsolidace je normální proces, jehož systém využívá nejen finanční sektor a bankovnictví, ale i trh a obchod, stavitelství a logistika. Např. v logistice jde o to co nejekonomičtější využít sloučení několika balíčků, které jdou část cesty jedním směrem, do jedné zásilky. Tento princip funguje iu slučování půjček.

Obecné výhody přeúvěrování

Přenesení Vašich pohledávek na třetí osobu (bankovní ústav nebo jinou společnost poskytující půjčky), které pak splácíte ročně nebo měsíčně menší částky jako byste platili, bez konsolidace, jednotlivým bankám.

Zpřehlednění splátkové situace dlužníka, kdy se mnoho splátek spojí v jednu, o které máte absolutní přehled.

Rizika spojená s přeúvěrování

Prodloužená doba pro splácení úvěru. A s tím spojené i placení ceny úvěru (vyjádřené RPSN), příp. poplatky, které platíte v bance.

Nízký limit pro celkové hodnoty půjček, které se dají v bankách konsolidovat. Často tato celková hodnota nesmí přesáhnout 5 až 7 tis. €.

To byla konsolidace půjček, pokud máte dotazy či připomínky, můžete přidat komentář.

Uložit a sdílet

1 reakce to “Konsolidace půjček”

  1. Ja jsem měla 5 drobných půjček, které jsem konsolidovala online. Teď platím o pár stovek měsíčne méně, co výrazne pociťuji v rozpočtu. Trochu mi to tedy zlepšilo situaci, za co jsem vděčná.

Okomentovat